Léčba pocení rukou

Léčba pocení rukou Léčba nadměrného pocení rukou nebyla vždy jednoduchá. V počátcích se na omezení potivosti používaly botulotoxinové injekce aplikované do dlaní, které dokázaly potivost omezit i na řadu týdnů. Největším záporem této metody je však extrémní cena, která pramení z nutnosti použít opravdu velké množství tohoto neurotoxinu a nutnost tuto cenu platit každých pár týdnů. O velké bolestivosti (injekcí do jedné dlaně může být i několik desítek) ani nemluvě.

Zjistěte jak definitivně odstranit nadměrné pocení rukou.

hrudní sympatektomie Dalším krokem bylo v minulosti použití operace prováděné v celkové narkóze, zvané hrudní sympatektomie, která spočívá v odstranění shluku nervů v blízkosti páteře, jež jsou zodpovědné za přenos nervových vzruchů od mozku k potním žlázám. Po čase se bohužel zjistilo, že do přibližně půl roku u takto operovaného pacienta vzniká tzv. kompenzační pocení. To znamená, že se takový jedinec začne potit ve stejné míře na jiné části těla. U hrudní sympatektomie se tak pocení z dlaní přesune nejčastěji na záda, břicho, hrudník, genitálie nebo hýždě. Není divu, že se od této metody již ve velkém měřítku ustoupilo.

Zjistěte jak definitivně odstranit nadměrné pocení rukou.

Electro Antiperspirant. V poslední době se však prosadilo řešení, které překonalo všechny výše zmíněné metody a umožnilo tak lidem, kterým nadměrné pocení rukou výrazně snižuje kvalitu života normálně žít. Toto řešení se jmenuje Electro Antiperspirant a dokáže pocení rukou zastavit během několika dnů a tento efekt vydrží i několik měsíců na jediné použití.

Více o Electro Antiperspirantu se dozvíte v záložce Co je Electro Antiperspirant.

Jak funguje Electro Antiperspirant v sauně při 100°C?